Açık dünya oyunları, bir oyuncunun sanal bir dünyada özgürce dolaşabileceği bir video oyunu türüdür ve hedeflere nasıl veya ne zaman yaklaşılması gerektiğine karar vermede büyük bir özgürlük vardır. Son yıllarda popüleritesi epey artmıştır. Biz de sizler için en iyi ücretsiz açık dünya oyunlarını derledik.

En İyi Ücretsiz Açık Dünya Oyunları

En İyi Ücretsiz Açık Dünya Oyunları

Açık dünya oyunları ile ilgili olarak; free roam (özgür dolaşım), sandbox (sanal alan), free-roaming (serbest dolaşım) terimleri kullanılır. "Açık dünya" ve "serbest dolaşım", çizgisel tasarımlarda yaygın olan görünmez duvarlar ve yükleme ekranlarının aksine tasarımda yapay bariyerler olmadığına işaret eder. "Sandbox" terimi ise çoğu zaman hatalı kullanılır. Açık dünya'da, Sandbox gereklidir anlamına gelmez. Gerçek bir "Sandbox", oyuncunun dünyayı kendi kendine değiştirme araçları ve oynadıkları araçları yarattığı yerdir. 

"Açık dünya" terimi net bir tanımlamaya sahip değildir. Açık Dünya'nın en yaygın kullanımı şu şekildedir; Açık Dünya, tamamen ölçekli ve sürekli olan büyük bir oyun dünyasında serbest dolaşımdaki açık hava keşfi özelliğine sahip bir oyunu ifade eder. 

Sizler için, 2017 yılında Android platformuna gelen en iyi birkaç açık dünya oyunu seçtik. Bu 2017 Android En İyi Ücretsiz Açık Dünya Oyunları listemize göz atabilir ve indirebilirsiniz. Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları