Resident Evil 7: Biohazard, Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma korku video oyunudur.

Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard

Oyun Ocak 2017'de PlayStation VR sanal gerçeklik desteğiyle Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için dünya çapında piyasaya çıkmıştır. Resident Evil serisinde onbirinci ana oyundur. Ayrıca serinin birinci şahıs bakış açısıyla oynanacak ilk ana oyunudur.

Hikaye, sivil Ethan Winters'ı, Baker ailesinin yaşadığı boş bir tarlaya götüren eşi Mia'yı aramasına odaklanıyor. Ethan, Baker ailesine ve "kalıplaşmış" bir bakteri türüne karşı savaşta silah ve alet kullanabiliyor. Oyunda yaralanma durumunda sağlık maddeleri kullanılır ve hikayeyi ilerletmek için çözülebilecek bulmacalar mevcuttur. Resident Evil 5 ve Resident Evil 6 gibi eylem odaklı olmak yerine, daha önceki oyunlarda olan ve araştırmalarda yaşama korkusu unsuru ön planda tutuldu. Böylece, oyun birinci şahıs bakış açısını kullanmaktadır. Resident Evil 7: Biohazard, RE Motoru'nda geliştirilen ilk tam uzunlukta oyundur. Resident Evil: Revelations'ın yönetmeni Koshi Nakanishi'nin öncülüğünde, geliştirme ekibi yaklaşık 120 kişiden oluşuyordu. Oyun, E3 2016'daki ilanından bir yıl önce KITCHEN (MUTFAK) adlı bir sanal gerçeklik demosu olarak sunuldu.

Resident Evil 7; oyundan, grafiklerden ve tasarımlardan övgüyle bahsedilen genel olarak olumlu eleştiriler aldı. PlayStation VR, oyuncu katılımını arttırmak için düzenlendi. Oyuncular, oyunun kahramanı Ethan Winters'ı birinci şahıs bakış açısıyla kontrol eder. Ethan sivil olmasına rağmen birkaç savaş becerisi sunan; tabancalar, av tüfeği, alev makinesi, patlayıcılar ve motorlu testere parçaları gibi çeşitli silahları kullanabilen birisidir. Buna ek olarak, düşmana karşı hızlı bir şekilde 180 derece dönebilir ve hasarı azaltmak için gelen saldırıları engelleyebilir.

Resident Evil 7: Biohazard Sistem Gereksinimleri

Mimimum Sistem Gereksinimleri:
 - İşletim Sistemi: WINDOWS 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT gereklidir)
 - İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70GHz or AMD FX-6300 veya daha iyi
 - Bellek: 8 GB RAM
 - Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya 2GB Video RAM ile AMD Radeon R7 260x
 - DirectX: Sürüm 11
 - Depolama: 24 GB kullanılabilir alan
 - Ses Kartı: DirectSound uyumlu (DirectX 9.0c veya daha yenisi)
 - İlave Notlar: Donanım belirtimi hedefi 1080P / 30FPS. Yüksek VRAM gereksinimlerinden dolayı Doku Kalitesi ayarlarında azalma veya Doku Akışını KAPALI duruma getirme ihtiyacı duyulabilir. Oyun etkinleştirme için internet bağlantısı gereklidir.

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
 - İşletim Sistemi: WINDOWS 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT gereklidir)
 - İşlemci: Intel Core i7 3770 3.4GHz veya AMD eşdeğer ya da daha iyi
 - Bellek: 8 GB RAM
 - Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 3GB VRAM ile GTX 1060
 - DirectX: Sürüm 11
 - Depolama: 24 GB kullanılabilir alan
 - Ses Kartı: DirectSound uyumlu (DirectX 9.0c veya daha yenisi)
 - İlave Notlar: Donanım belirtimi hedefi 1080P / 60FPS. Oyun etkinleştirme için internet bağlantısı gereklidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları