Artık günümüzde fiziksel bir oyundan daha çok dijital olanlar ilgi görüyor. Kullanımı ve satın alması kolay. Genellikle en çok dijital oyun satan mağaza da Steam mağazasıdır. Peki Steam'ten oyun nasıl satın alınır?

Steam'den Oyun Satın Alma

Steam'den Oyun Satın Alma

Steam'den oyun satın almak kolay bir işlemdir. Öncelikle Steam hesabı açmanız gerekmektedir. Hesabınız varsa hesabınıza giriş yapın. Steam hesap açma işlmelerinin nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız bununla ilgili "Steam Hesap Açma" konumuza bakabilirsiniz.

Steam Hesabına Para Yükleme
Oyun satın almak için steam hesabına para yüklemek isitiyorsanız; ilk olarak "Hesap Detayları" menüsüne gitmeniz gerekmekte.

Burada; "+ Steam Cüzdanınıza para ekleyin" seçeneğini seçin. Ardından da miktarı seçiyorsunuz ve gerekli işlemleri yapıyorsunuz.

Steam cüzdanına aktarılan para siz harcama yapmadığınız sürece orada kalmaya devam eder. Buradaki paranız ile istediğiniz zaman bir oyun veya paket satın alabilirsiniz. Ayrıca isterseniz başka Steam kullanıcılarına hediye olarak da gönderebilirsiniz.

Steam’den Oyun Satın Alma
Steam'de oyun satın alma işlemi ise gayet basit. Öncelikle Steam'de mağaza menüsüne gidin. Mağaza kategorisindeki almak istediğiniz bir oyunu seçin. Oyunun tanıtımının altında Satın Alın kısmında "Sepete Ekle" butonuna tıklamalısınız.

Sonra karşınıza "Alışveriş Sepetiniz" gelecek. Burada sizi iki seçenek bekliyor. "Kendim için satın al" ve "Hediye olarak satın al" seçenekleri. Anlaşılacağı üzere oyunu kendinize satın alacaksanız "Kendim için satın al" butonunu, eğer arkadaşınıza veya bir başkasına almak isterseniz "Hediye olarak satın al" butonunu tıklıyorsunuz.

Ardından Ödeme Yöntemi menüsünden ödeme yöntemini seçiyorsunuz ve "Devam Et" butonuna tıklıyorsunuz. Gerekli bilgileri girdikten sonra oyunu satın alıyorsunuz. İsterseniz Steam cüzdanınızda olan paranızı da kullanabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin ardından satın alma işleminiz onaylandıktan sonra indirme işleminiz de başlamış oluyor. Oyun indirildikten sonra oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları