Microsoft'un yılları deviren oyun konsolu Xbox 360'a damga vuran en iyi oyunları sizler için derledik.

1-) Gears Of War 3

1-) Gears Of War 3

Gears Of War 3'ün hikayesi, Jacinto şehrinin batmış olduğu Gears Of War 2’den 18 ay sonrasında başlıyor. Coalition Of Goverments (COG) Başkan Prescott tarafından terk edilmesinden sonra dağılmıştır ve yaşam savaşı veren insanoğluna eşlik eden bir savaş gemisindeki Delta takımı tarumar edilmiştir. Akabinde, Marcus kısa süre içerisinde babasının halen yaşamakta olduğunu öğrenir ve babasının insan ırkının tamamını kurtarabilecek bir şey bulduğunu düşünmektedir. Marcus Fenix ve Delta takımı’nın gerisi onu bulmak ve kurtarmak için harekete geçmektedir.

İlk Piyasa Sürülme Tarihi: 20 Eylül 2011

Geliştirici: Epic Games

2-) Left 4 Dead

2-)  Left 4 Dead

Oyunun hikayesi; bir virüs nedeniyle insanken hastalanıp mutasyon geçirmiş Infected’larla dolu tehlikeli bölgelerde hayatta kalan 4 kişiden biri olarak güvenli bir yere ulaşmaya çalışmak. Bu yüzden Left 4 Dead‘de takım çalışması ön plana çıkmakta. Oyunda survivors (hayatta kalanlar) ve infected (hastalığa yakalananlar) olmak üzere iki taraf bulunuyor. Hastalığa yakalanıp yaşayan ölüye (zombi) dönüşen bu taraf dışında Versus modunda oynanırken oyuncuların da kontrol edebileceği birbirinden farklı özellikte Boss diye adlandırdığımız ve daha güçlü özelliklere sahip Infected‘lar (Hunter, Boomer, Smoker) ve ek olarak sürekli bilgisayar kontrolünde kalan ve rahatsız etmeden geçmek isteyebileceğiniz kadar tehlikeli ancak kolayca ölebilen bir tür Boss Infected daha var (Witch).

3-) Halo: Reach

3-) Halo: Reach

Halo : Reach,  daha önceki serilerde,  üzerinde yer aldığımız gezegenin derdine düştüğümüzden, galaksinin geri kalan bölgelerinde olanlardan bi haberdar yaşıyorduk. Ancak her daim  ismini işttiğimiz bir gezegen vardı, Reach. Yapımcılar  bahtsız dertli bu gezegenin umutsuz hikayesini bizlere daha derinlemesine anlatabilmek için Halo 3’ün yapımının ardından kolları sıvamış ve yok olacağı bilinen gezegen Reach’in hüzün dolu hikayesini oyun severlere sunmuş. 

2552 yılında geçen senaryo, Reach gezegeninin yok oluşu dönemindeki olayları konu olarak işliyor. Henüz Master Chief gibi bir süper asker yok. Sadece ona yakın güce sahip, özel eğitilmiş askeri birimler var. Kıyafetleri ve silahları Master Chief’e çok benziyor, ama hiçbiri onun gibi tek başına kainatı kurtaracak seviyede değil. Noble 6 isimli askeri yöneterek, görevden göreve koşuyor, Covenant’ların, Reach gezegenine yaptıkları saldırıyı en aza indirmek için elimizden geldiğince savaşıyoruz. 

4-) Forza Motorsport 4

4-) Forza Motorsport 4

Forza Motorsport 4'de önceki oyunlara göre birkaç yeni yol ve arabanın ötesinde Auto Vista adlı önemli arabaları yakında tanıyabileceğimiz bir sistem ve en önemlisi Kinect desteği ile ilgimizi çekmeyi başardı. Tabi yenilikler arasında sürüş dinamiklerini daha iyi hale getirmek ve grafiksel olarak daha az hataya sahip olan bir oyun yapmak da sayılabilir. 

Multiplayer: Var

Yayıncı: Microsoft

Yapımcı: Turn 10

Çıkış Tarihi: 2011

5-) Fable III

5-) Fable III

Fable III, ilk oyunun 50 yıl sonrasında geçiyor. Oyun başladığında Fable II’nin kahramanı Albion’ın kralı durumunda ancak oyunu oynayan kişi hükümdarlığına pek şahit olamıyor. Çünkü kısa bir süre sonra kahraman hayata veda ediyor. Yerine ise oyunda canlandıracağımız karakterimizin abisi olan Logan geçiyor. Ancak Logan  denen herif dört yıllık iktidarlık boyunca korkunç derecede baskıcı bir yönetim sergiliyor.  Logan, halkın sırtına bindirdiği vergiler ve askeri hükümler ile halkın gözündeki değerini ve saygısını yitirmeye başlıyor. Logan’ın baskıcı yönetiminden oyunseverler olarak biz de etkileniyoruz ve etraftaki dostlarla birlikte bir direniş örgütlemeye başlıyoruz.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 26 Ekim 2010

Yayıncı: Microsoft Studios

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları