Ripple Nasıl Alınır?

Ripple Nasıl Alınır?

Ripple Nasıl Alınır Satılır?

Ripple Nasıl Alınır Satılır?

Ülkemizdeki borsalardan, Koineks; LiteCoin, Dash, Ethereum, Doge, Koinim; LiteCoin, BTCTutk ise; Ethereum gibi Bitcoin harici altcoin alım satım işlemleri sunsalar da bir çok alt coin işlemleri yapılamamaktadır. Bunlardan birisi de son zamanlarda popüler hale gelmiş olan “ripplekripto para birimidir. Ripple işlemleri için yurt dışındaki borsaları kullanmanız gerekmektedir. Ne şekilde yapılacağını anlatmaya çalışacağız. 

Türkiye’deki coin siteleri için Coin Borsaları yazımıza bakabilirsiniz.

Ripple alım satım işlemleri için aşağıdaki adımları izleyin. 
 – Öncelikle Türkiye’deki coin borsası sitelerinden birinde hesap açmalısınız. Koineks, borsabit.com, Koinim gibi siteler. İsterseniz borsabit.com dan bir hesap açabilirsiniz.
 – Buradaki hesabınıza TL yatırımı yapıp Bitcoin alın. 
 – Daha sonra binance.com sitesinden bir hesap açın.
 – Ardından funds kısmından deposit, withdrawal seçeneğini tıklayın. 
 – Buradan Bitcoin deposit kısmına gelin; burada size bir id üretecek. Bu id’yi borsabit.com’da btc çek kısmına gireceksiniz.
 – Belirli bir süre sonra coin transfer işleminiz gerçekleşecek ve binance.com‘a geçmiş olacak. Coin transferi gerçekleştikten sonra exchange kısmından basic‘i seçin. 
 – Daha sonra filtrelerden ripple’ı seçin. Burada size ripple/btc oranını gösterecek. Hesabınızda olan tüm Bitcoin’i ripple’a dönüştürmek için “buy ripple” kısmından %100 seçeneğini seçin ve buy‘ı tıklayın. 

İsterseniz işlemleriniz arasındaki komisyon ücretini daha aza indirmek için işlemlerinizi Bitcoin yerine Litecoin ile yapabilirsiniz.

Paraya dönüştürmek için de bu işlemleri tersi yoldan yapabilirsiniz. Şimdilik, Ripple alım satım işlemlerinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İsterseniz “Bitcoin Nasıl Alınır?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca güncel Coin Fiyatları için bu websitesinden yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Üretmek İçin Hangi Ekran Kartını Seçmeliyiz” videosuna da bakabilirsiniz.